Butik Saati ve Duvar Saatleri
Bir başka WordPress sitesi

Çay Takımları

Çay takımları ülkemizde yaygındır ve çay içmek alışkanlık haline gelmiştir. Kahvaltı da ve yemek sonrasında keyif amaçlı içilen çaylar, kaliteli bir çaydanlıkla doğru şekilde demlendiğin de daha lezzetli hale gelir. Evinize gelen misafirleri şık çay takımlı ile çay servisi yapabilirsiniz. Birbirinden güzel çay takımı ile sunacağınız çaylar, misafirlerinize verdiğiniz değeri gösterir. Geleneksel çay setlerinde, lokumluk da bulunmaktadır. Gümüş çay takımı, çay tepsisi, otantik desenli çaydanlık ve çay bardaklarından oluşur. Bu setler, genellikle hediyelik olarak satın alınmaktadır ve hanımlar bu setleri vitrinlerinde sergilemektedirler.

Ülkemizde isim yapmış zücaciye markaları, her yıl farklı desenlerde ve modern çay takımlarını satışa sunmaktadırlar. Ev hanımları bu takımlara büyük ilgi göstermektedir. Hatta çeyizlik olarak da satın almaktadırlar. Yeni evlenen çiftlere, çok şık porselen çay takımı hediye götürebilirsiniz. Ev hediyesi olarak da çay takımlarını tercih edebilirsiniz. Porselen kaplamalı çay takımı modelleri daha uzun sürede ısındıkları için, çayı daha güzel pişirmektedir. Bu nedenle çay tiryakileri porselen çaydanlıkları çay severlere önerirler.

cay-takimlari

çay takımı

Ayrıca bu çaydanlıklarda demlenen çay daha iyi pişer ve daha uzun süre sıcaklığını muhafaza eder. Platin çay takımı, şık tasarımlarla buluşmaktadır. Bu takımları elde yıkamanızı öneririz. Beş çaylarında şık çay takımları ile keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Altın yaldızlı çay takımları, kızların çeyiz setlerinde bulunması gereken şık modellerdir.

Tuğralı çay takımları, son yıllarda trend olmaya başlamıştır. Bu setlerde altın yaldızlı Osmanlı tuğrası yer alır.
Çay takımları içerisinde; genellikle şekerlik, tepsi de dahildir.6 kişilik çay takımları arasında farklı desenler yer alır. Çok geniş renk ve desen yelpazesi bulunmaktadır. Çay servislerinde misafirlerinizin beğenisini kazanacak yeni çay bardağı takımlarında, en çok ince belli setler tercih edilir. Elmas kulplu çay takımları ve kesme kristal çay takımları, yeni evlenen çiftlere hediye edilebilecek güzel setlerdir.

El işçiliği ile hazırlanan kesme çay takımları, hanımların çok değer verdikleri modellerdir. Her bütçeye uygun bir çay takımı hem online mağazalarda hem de züccaciye dükkanlarında yer almaktadır. Kulplu çay bardaklarından oluşan seter, son yıllarda çok ilgi görmektedir.

Leave A Comment