Butik Saati ve Duvar Saatleri
Bir başka WordPress sitesi

Bakır Kahve Takımları

Nostaljik desenleri ve harika Osmanlı motifleriyle bütünleşen bakır kahve takımları, Türk kahvesinin lezzetini en güzel şekilde kahve sevdalılarına yaşatmaktadır. Bu takımlar, antika olarak da evlerin vitrinlerini süslemektedir. Muhteşem işlemelere sahip bakır kahve fincanları, aynı işlemelerle süslenmiş bakır tepsi ve hoş bir lokumluktan oluşan bakır kahve takımlarını özel misafirlerinize kahve ikram ederken kullanabilirsiniz. Evinize ya da ofisinize gelen konuklarınıza bakır fincanlarda ikram edeceğiniz bir Türk kahvesi çok anlamlı olacaktır. Bu şık setlerde kahve ikramı yapmak, onlara verdiğiniz değeri gösterecektir.

Özel günlerde büyüklerinize bakır kahve takımları hediye edebilirsiniz. Bu hediye set, aile büyüklerini memnun edecektir. Hatta antika eşyaları ev dekorunda kullanmayı seven dostlarınıza bu takımları anlamlı günlerde hediye edebilirsiniz. Yine yeni bir ev alan sevdiklerinize ev hediyesi olarak bu güzel görünümlü hediyelikler güzel bir tercih olacaktır. Bakır kahve tepsilerinde, oval ve kare gibi farklı şekiller mevcuttur.

Bakır Kahve Takımları

Bakır Kahve Takımları

Kahve setleri içerisinde bulunan lokumluklar, dikkat çeken detaylardan biridir. Osmanlı ve Selçuklu desenleriyle antika görünüm kazandırılmış kahve setleri, porselen kahvedanlık fincanların üzerine giydirilmiş bakır motifler, kafe ve restoranlarda da müşterilerinize sunabileceğiniz şık setlerdir. Lale desenli bakır kahve setlerini, misafirlerinize kahve ikramı yaparken kullanabilirsiniz.

Osmanlı döneminden günümüze kadar Türk kahvesi sevdalılarının kahve içmeyi daha keyifli hale getirmek için tercih ettikleri bakır kahve takımları, günümüzde birçok zücaciye dükkanında ve çarşılarda satılmaktadır. Bol köpüklü kahvelerinizi bakır fincanda yudumlamanın keyfi farklıdır. Kanuni Sultan Süleyman döneminden günümüze gelen bir gelenek olan Türk kahvesi ikramı, bu süslü setlerle daha anlamlı hale gelmektedir. Gelenek ve göreneklerimizde önemli bir yer edinen bu merasim, genellikle yemeklerden sonra ya da yorgun gelen misafirlere öncelikli olarak sunulur. Yorgunluğunuzu alan Türk kahvesi, bakır lokumluk içinde ikram edilen renkli lokumlarla tam bir saray merasimine dönüşür. Osmanlı geleneklerinde Türk kahvesi yanında tatlı ikramı yapıldığı kayıtlara geçmiştir. Günümüzde bu geleneği sürdürmek için bakır kahve takımları yanında mutlaka bir lokumluk bulunmaktadır. Hediyelik kahve setlerinde fincanların üzerini kapatmak için kapak da yer alır. Bu sayede Türk kahvesi ikram edilene kadar soğuması önlenmiş olur. Bakır kahve takımları fiyatları ve modelleri www.butiksaati.com sitesinden online olarak satın alabilirsiniz.

Bir önce ki konumuzda Promosyon Duvar Saatleri konusunu işlemiş ve bu konunu hakkında bilgi vermiştik.

Leave A Comment