Güvenilir E-ticaret

Posted by admin 23/01/2015 0 Comment(s) Butik Saati, Butik Ürünler,

Güvenilir E-Ticaret

Geçmiş yıllarda insanların birçoğu internet üzerinden alışveriş yapmanın güvenli olup olmadığı konusunda kararsızdı. Son yıllarda internet üzerinden alışveriş yapanların sayısı katlanarak arttı. Yine de daha önce internetten ürün satın almayan insanlar, güvenli bir alışveriş gerçekleştireceklerinden emin olamamaktadırlar. Günümüzde güvenilir e-ticaret sitelerinin sayısı hızlı bir artış göstermiştir. Bazı siteler, televizyon reklamlarında isimlerini tanıtarak, güvenli olduklarını kanıtlamaktadırlar. Bizim sizlere tavsiyemiz, ismini sürekli duyduğunuz, güvenilir e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmanız yönündedir. Çünkü, hala bazı dolandırıcılık hikayelerine şahit olmaktayız.


Bir sitenin güvenilir olup olmadığını anlamak için, bazı detaylara dikkat etmenizi öneririz. Bu detaylardan ilki, alışveriş yapacağınız sitenin SSL sertifikasına sahip olmasıdır. Ayrıca kredi kartıyla online alışveriş mağazalarından alışveriş yaparken, “3D güvenlik” olup olmadığını mutlaka dikkat edin. Güvenilir e-ticaret sitelerinin ana sayfalarında bu sertifikalar belirtilmektedir. SSL sertifikalı bir siteden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Bu sertifikanın özelliği, özel geliştirilmiş şifreleme ile satışın bankaya ulaşmasını sağlamaktır. Bir diğer önemli detay, ürün satın alıp elinize geçene kadar paranızın havuzda bekletildiği bir ödeme seçeneğidir. Hemen hemen bütün güvenilir e-ticaret siteleri bu şekilde çalışmaktadır.


En son yapılan araştırmalarda, internetten alışveriş yapan 10 kişinin 9’unun sorunsuz alışveriş gerçekleştirdiğini açıklamaktadır. Güvenilir e-ticaret sitelerine örnek olarak, markaların kendi online alışveriş sitelerini söyleyebiliriz. Bu sitelerden alışveriş yapmakla, mağazalarına gidip alışveriş yapmak arasında hiçbir fark yoktur. Ürününü beğenmediğiniz birçok güvenli e-ticaret sitesi, müşterilerine geri iade garantisi sunmaktadır. Bu sitelerden alışveriş yapmanın tek dezavantajı, ürünün hemen elinize geçmemesidir. Ancak hızlı teslimat garantisi veren sitelerden ürün satın alırsanız, en fazla iki gün içinde ürün elinize ulaşmış olur. İnternet üzerinden online alışveriş yaparken, satın alacağınız ürünün bulunduğu siteyi araştırmanızı öneririz. Bu site hakkında paylaşılan müşteri yorumları ve şikayetlerine göz atmanızda fayda vardır. Ürün satın almadan önce, güvenilir e-ticaret siteleri bir sözleşme onaylamanızı ister. “”Mesafeli satış sözleşmesi “bulunan siteler çok güvenlidir. Yine de onaylamadan önce, sözleşmeleri okumanızı öneririz. Eğer size bir sözleşme sunulmuyorsa, o e-ticaret sitesi güvenli olmayabilir.

Leave a Comment