Duvar Saatleri ve Hayatımızdaki Yeri

Posted by admin 29/07/2015 0 Comment(s) Promosyon Duvar Saatleri,

Duvar Saatleri ve Hayatımızdaki Yeri

Açıkçası, zamanın önemi insanlık için büyük bir nimettir. Zamanı öğrenmenin geçmişi, M.Ö. 4000 yıllarına dayanmaktadır. Çok eski çağlarda insanlar zamanı öğrenmek için önce güneşi takip etmişler, daha sonra, bir insanın gölgesini takip ederek zamanı öğrenmeye çalışmışlardır. Zaman ilerledikçe hep bir yenilik arayışı içerisinde olan insanoğlu bu çalışmasını zamanı belirlemeye çalışan mekanik saatlere kadar getirmiştir. Mekanik saatlerin keşfedilmesi insanoğlu için bir rahatlık unsuru olmuştur. Günümüzde ise, mekanik saatlerin yanı sıra, dijital saatler, bilgisayar programlarında ayarlı bulunan elektronik saatler ve binlerce çeşit saatler üretilmektedir.

Zamanı belirleyen bu mekanizmanın pek çok çeşidi vardır. Kol saati, duvar saati, masa saati, duvar saati, dijital saatler olarak sınıflandırabiliriz. İnsanlar bu kadar yoğunluk ve karmaşanın içerisinde, zamanı kolay öğrenebilmek için, parmağa takılabilen yüzük şeklindeki saatleri bile gündeme getirmişler ve kullanmaya başlamışlardır.

Bu kadar saat çeşidi içerisinde, duvar saatlerinin hayatımızdaki yeri farklıdır. Ancak çoğu insan bunun farkında değildir. Zaman aklınıza geldiğinde başınızı kaldırdığınızda, bildiğiniz o, her zaman ki yerindedir duvar saatleri. Eksikliğini ancak ya pili bittiğinde ya da temizlemek için yerinden çıkartıldığında fark ederiz. Ciddi düşünüldüğünde gerçekten bir eksikliktir. Ama farkında değilizdir. Şimdiki zamanın insanlarının aklında kalan en vazgeçilmez ve tarihi saatler, kurmalı, anahtarlı duvar saatleridir. Duvar saatleri, zamanı gösteren mekanik cihazlar olmalarına rağmen hayatımızdaki yeri büyüktür.

Özellikle yaşam alanı konusunda titizlik gösteren kişiler, duvar saatlerinin hangi malzemeden yapıldığına, tasarım şekline, akrep ve yelkovanının şekline bile dikkat etmektedirler. Ahşap mobilyaya sahip bir salonda ahşap tasarım bir duvar saati, ya da Kırmızı renklerle döşenmiş bir oda da kırmızı ağırlıklı bir çeşit, bebek odasın da, ayıcıklarla süslenmiş bir saat, bir toplantı salonunda, salonun ağırlığına hükmedecek şekilde tasarlanmış ağır metal bir saat görebilirsiniz. Her şey sizin hal gücünüze bağlıdır. Neyi, nerede, nasıl görmek istiyorsanız, tercihinizi o şekilde yapabilirsiniz.

1970-1980’li yılarda büyümüş herkes bilir. O dönemin duvar saatleri olan, kurmalı, anahtarlı duvar saatleri, tik tak sesi ile hala kulaklarımızda çınlamaktadır. Artık antikacılarda görebildiğimiz bu çeşit duvar saatleri, sanki insanların hafızasına yer etmiştir. Belki de duvar saatlerinin yaygınlaşmaya başladığı dönemler bu dönemlerdir diyebiliriz.

Gün geçtikçe değişen hayat şartları, duvar saatlerinin de çeşitlenmesine ve şekillenmesine sebep olmuştur. Belki de artık zamanın hızına ayak uydurmakta zorlanıyoruz. Eskiden tek duvar saatine sahip evlerde artık her odada bir duvar saatine rastlamaktayız. Evin her odasında, Büronuzun her ofisinde, restoranlarda ve aklınıza gelebilecek her yerde, çeşit çeşit, renk renk, desen desen duvar saatleri duvarları ahenkli bir şekilde çalışmaktadırlar.

Bu sebeplerden ötürü, saatler artık iç mimarlar tarafından da dikkate alınmaktadır. Sunacakları ev dekorasyonu projelerinde, duvar saatlerine özellikle belirli bir yer katmaktadırlar. Duvarların boyanması, tasarımı, gibi unsurlarda bile bazı projelerde duvar saati tercihine göre hareket ederek, dekorasyonlarını bu tercihe göre ayarlamaktadırlar.

Duvar saatlerinin satıcıları da genellikle bu işte uzmanlaşmış kişiler olmalıdır. Saatinizde her hangi bir arıza olduğu durumda, güvenilir birine teslim etmeniz önemlidir. Son günlerde duvar saatlerinin, teknik ve tasarım harikası şeklinde satılan çeşitlerinde garanti belgesi mevcuttur. Böylece saatinizi daha rahat kullanarak, herhangi bir arıza durumunda, satıcısına teslim edebilir ve tamir ettirebilirsiniz.

E-ticaret sitelerinin içerisinde, ev dekorasyonu ile ilgili linkler içerisinde, evinizin dekorasyonuna göre duvar saatleri bulabilirsiniz. Bu tarz sitelerde, çoğu üründe ürün garanti kapsamındadır. Eğer dijital bir duvar saati almak istiyorsanız, garanti kapsamında olan ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Leave a Comment