Çay Takımları

Posted by admin 22/01/2015 0 Comment(s) Bakır Çay Takımları, Çay Takımları,

Çay Takımları

Çay ülkemizde oldukça fazla tüketilen bir içecek olduğundan dolayı; çay takımlarına olan ilgi de büyüktür. Öyle ki çoğu evde misafir için ayrı çay takımı, gündelik için ayrı çay takımları tutulmaktadır. Ayrıca yeni ev alan kişilere ev hediyesi olarak çay takımları götürülmekte ve böylece hediyenin kalıcı kalması sağlanmaktadır. Çay takımlarının bir çok çeşidi bulunmaktadır. Porselen, altın, platin çay takımları en çok tercih edilen takımlardır.

Çay Takımları

Çay takımlarının fiyatları yapıldığı maddeye ve kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Grubun en ucuz ürünlerini altın ve platin çay takımları oluştutuken porselenden yapılan çay takımları en pahalı çay takımları arasındadır. Çay takımları 2 kişilik , 6 kişilik ve tek kişilik olarak satılmaktadır. Paşabahçe markası çay takımlarından en çok platin ve altın çay takımları ile tanınırken; Porselen çay takımı markası porselen çay takımları ile öne çıkmaktadır. 2 kişilik porselen çay takımlarının fiyatları 120 TL den başlarken, altın yaldızlı çay takımları 50 TL'den, platin çay takımları ise; 20 TL'den başlamaktadır.

Çay takımlarında; çay bardakları, çay altlıkları, çay kaşıkları, çaydanlık yer almaktadır.Çay takımlarından tek kişilik olanlarda; 1 adet çay bardağı, 1 adet çay kaşığı, 1 adet çay altlığı ve çaydanlık yer alırken; 2 kişilik takımlarda çay bardağı, çay altlığı ve çay kaşığı sayısı 2'ye çıkmaktadır.

Çay Takımları

Özellikle hediye seçimlerinde porselen çay takımları tercih edilmektedir. Bu takımlar hediye götürülecek olan ailenin kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Porselen çay takımları kolay kırılmadığı ve estetik olarak daha güzel göründüğü için tercih edilmektedir. Ev sahipleri de genelde porselen çay takımlarını misafirlerine çay ikram ederken kullanmakta ve değerini arttırmaktadır. Bu yüzden de çay takımı üretimi yapan firmalar, porselen çay takımlarına daha fazla fiyat biçmektedirler.

Leave a Comment