Masa Saatleri

Posted by admin 23/01/2015 0 Comment(s) Masa Saati, Masa Saatleri,

Masa Saatleri

Çalışma masalarında, mutfak masalarında, yemek masalarında kullanılan hem dekorsyonu tamamlayıcı hem de zamanı öğrenmek için dizayn edilmiş saatlerdir. Masa saatlerinin boyutları büyük olabildiği gibi, yuvarlak şekllinde orta boy ya da daha küçük de olabilmekte. Çocuk odalarında çalışma masalarına konulmak için kullanılan saatler çocukların cinsiyerlerine, yaşlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; 7 yaşlarında bir kız çocuğu için masa saati alınacaksa; genellikle orta boy, rengarenk desenli bir masa saatli seçilmektedir. Ancak aynı yaşlardaki bir erkek çocuğu için; daha sade tek renkler mavi, turkuaz, yeşil gibi mat renkler seçilmektedir. Ya da salonda bir yemek masasına konulacak saat daha koyu renkler ve büyük seçilerek aynı zamanda parke rengine uyum sağlanması istenmektedir. Mutfaktaki bir masaya masa saati alınacaksa kenarlarında sebze resimleri ile desen yapılmış, orta boy, konulacak masanın masa örtüsüne uyumlu renkler tercih edilmektedir.

Masa SaatleriMasa SaatleriMasa Saatleri

Masa saatlerinin fiyatı boyutuna, kullanılan malzemeye ya da el işçiliğine göre değişikiik göstermektedir. Özellikle mutfak masaları ya da çocuk odalarında çalışma masalarına koymak için alınacak masa saatleri daha uygun fiyattayken; salonlara ya da oturma odalarına alınan, yemek masalarında dekoratif amaçlı kullanılan masa saatleri daha pahalı fiyatlarda satışa sunulmaktadır.

Masa saatlerinin fiyatlar 20 TL'den başlayarak 200 TL'ye kadar çıkabilmektedir. Mutfak ve çocuk odalarındaki masalarda kullanılacak olan masa saatlerinin fiyatları 20 TL ile 60 TL arasında değişiklik gösterirken; salon ya da oturma odalarına alınarak yemek masalarında dekoratif amaçlı kullanılan masa saatlerinin fiyatları da 100 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Bu tarz saatlerinin fiyatının yüksek olmasının sebebi; daha büyük ve kullanılan malzemelerin ahşap ya da gümüş gibi elde edilmesi pahalı olan malzemelerden yapılmasıdır.

Sizler de hediye seçerken bu özelliklere dikkat ederek sevdiklerinize uygun masa saatlerinden seçebilir ve onları sevindirebilirsiniz.

Leave a Comment