Kaliteli Kol Saati

Posted by admin 23/01/2015 0 Comment(s) Kol Saati,

Kaliteli Kol Saati Nasıl Olmalı ?

Kol saatleri hem erkekler hem de bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Tercih edilen kol saatlerinin bir çok özelliği ve ayrıntısı bulunmaktadır. Kol saatindeki özellik ve ayrıntılar alınan kol satinin kalitesini belirler. Kimi kol saatlerinde kırılmayan ve su geçirmeyen camlar yapılmakta, saatin kayışı sağlam deri maddelerden üretilmektedir. Bu şekilde üretilen kol saatlerinin dayanıklık derecesi artar dolaysı ile de kalite standartları yükselir. Her tanınmış kol saati markası kaliteli saat anlamına gelmez.

Kaliteli Kol Saati Nasıl Olmalı ?

Kaliteli kol saatinin kasası çelik olmalıdır. Oksitlenme, paslanma yapmamalıdır. Nikel alerjisi için 316 L çelik  veya titanyum olmalıdır. Metal ve Nikele alerjiniz var ise gerçek titanyum saatler düşünebilirsiniz. Metali eriyen, paslanan, renk değişikliğine uğrayan saatleri kesinlikle tercih etmeyin. Saatte bulunan mekanizmada çok önemlidir. Kaliteli saat olduğunu gösteren özelliğinden biri de budur. Bundan dolayı saat markasına değil saatin kendisine para vermeniz gerekmektedir. Saatte bulunan motor Japon ya da İsviçre çıkışlı olması lazım. Bunların arasında Japon markalı motorlar daha ucuz  fakat İsviçre markalı motorlar hem pahalı hem de daha kalitelidir. İsviçre motorları pahalı olsa da uzun vade de ucuza geldiğinin farkına varcaksınız. Diğer bir önemli olan nokta ise saatin camıdır. Bir çok saat camı çeşitleri bulunmakta. Bunlara örnek verecek olursak; Safir, Mika ve kristaldir. Bunların arasında tercih edeceğiniz saat camı safir olmalıdır. Safir camlar çizilmediği için uzun zaman kullanılabilir bir saat camı çeşitidir. Saatinizin kordonu ise zevkinize göre deri, çelik ya da titanyum olabilir.

  Kaliteli Kol Saati Nasıl Olmalı ?​  

Satın alacağınız saatin tamiri de mümkün olmalıdır. Bazı saatlerin özelliği sadece pilinin değişmesidir. Saat arızalandığında parçaları sökülmediği için tamiri mümkün olmaz. Bunun için alacağınız saatin parasının çöpe gitmesini sitemiyorsanız bu ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Leave a Comment