Bakır Kahve Takımları

Posted by admin 22/01/2015 0 Comment(s) Dekoratif Hediyelik Eşya,

Türk toplumunun kahveye olan düşkünlüğü sadece Türkler tarafından değil; diğer bir çok toplum tarafından da bilinmektedir. Bu sebeple de Türkler kahve takımlarını evlerinden eksik etmezler. Kahve takımları evlilik tebriklerine giderken hediye eşyası olarak tercih edilmektedir. Kahve takımları arasında da hem ucuzluğu hem de modern görünüşü sayesinde en çok tercih edilen kahve takımları arasında bakır kahve takımları seçilmektedir. Hem açık hem de koyu bakır renkleri ile bezenmiş bu kahve takımları hediyeyi alan kişiyi de sevindirmektedir.

Bakır kahve takımlarının kararma olasılığı olduğundan hem hediye alanı hem de hediye vereni biraz tereddüte düşürmektedir. Ancak gerçek bakır kahve takımları asla kararmamaktadır. Ayrıca kararan kahve takımlarına araştırmacılar tarafından çözüm gelmiştir. Araştırmacılara göre sirkeli bez ile temizlenen bakır kahve takımları kararmamaktadır.

Bakır Kahve Takımları

Bakır kahve takımlarının çeşitleri arasında; Osmanlı desenli bakır kahve takımları, has bakır dediğimiz içinde başka element olmayan %100 bakır işlemeciliğine dayalı kahve takımları, yine bakırdan yapılmış kahve fincanları ve bakır tepsisi, ağır ve el işlemeli, otantik bir görünüm zenginliği kazandıran bakır kahve takımları, makinede imal edilen ve tek bir fincan şeklinde üretilen bakır kahve takımı, bakırdan imal edilen ve şekerliği, 2 adet fincanı ile sunulan Osmanlı işlemeli bakır kahve takımları, dövme yöntemi ile imal edilen ikili, dörtlü ve tepsisi ile birlikte satışa sunulan bakır kahve takımları en çok tercih edilen bakır kahve takımları arasında yer almaktadır.

Bakır kahve takımlarının fiyatları yaklaşık olarak 30 TL'den başlamakta ve 200 TL'ye ve daha üstüne çıkabilmektedir. Fiyatlandırmalar yapım şekline, desenine, markasına ve bakırın kullanılma yüzdesine göre değişmektedir. Bakır kahve takımları kategorisinde en ucuz ürünleri makine yapımı bakır oranı az ya da tekli olan bakır işlemeli kahve takımları oluştururken; en pahalı ürünleri Osmanlı desenli, el yapımı ve %100 bakır bulunan kahve takımları oluşturmaktadır.

Leave a Comment